Güvenlik Bariyeri

Asansör Boşluk Bariyeri

Asansör Boşluk Bariyeri

Güvenli bir çalışma ortamı için asansör koruması çok önemlidir. Bir inşaat sahasındayken, her kattaki asansör girişleri açıktır ve işçi için düşme tehlikesi oluşturur. Asansör boşluğuna düşmeleri önlemek için, işçinin güvenliği adına her girişe korkuluk ve perde konulmalıdır.

Neden Asansör Korumasına İhtiyacınız Var?

İş ve İşçi Sağlığı ve Güvenliği’ne göre, çalışanların asansör boşluğuna düşmesini önlemek için asansör iniş açıklıkları, asansör o sahanlıkta değilken yerinde olacak kapılar veya eşdeğer koruma ile sağlanacaktır. Düşmeler, inşaat işçileri arasında başlıca ölüm nedenidir ve asansör koruması, inşaat sahasının çalışma için güvenli olmasını sağlamada hayati bir adımdır.

Asansör boşluk bariyeri yalnızca çalışanları düşmelerden korumakla kalmaz, aynı zamanda asansörün bütünlüğünü de korur. İnşaat sırasında, işin toz ve enkaz gibi unsurları, işçinin sağlığı için sürekli bir tehlikedir. Bu tehlikeler, toz ve döküntülerin kuyuya girmesiyle asansörde görünebilir. Toz ve döküntü zamanla birikerek asansör boşluğunun bütünlüğünü tehlikeye atabilir ve inşaat tamamlandığında gelecekte bir tehlike oluşturabilir. Bunu önlemek için inşaat sırasında açıklıkları asansör boşluğuna kapatacak asansör boşluk bariyeri uygulanmaktadır. Yerinde olan perdeler, asansör boşluğunu inşaat sırasında iç hasardan koruyacaktır.

Kaygun Metal güvenlik bariyerleri kapsamında asansör boşluk bariyeri üretimi de yapmaktadır. 2,20 metre ve 2,40 metre yüksekliklerinde fırınlanmış elektrostatik toz boyalı ve stabil çerçeve yapısına   sahip olan asansör boşluk bariyerleri ihtiyaçlarınıza göre de üretim yapılabilmektedir.