Güvenlik Bariyeri

Çelik Çatı İmalatı

Çelik Çatı İmalatı

Demir ve çelik malzemelerin birleştirilmesi ile inşa edilen çelik çatı, öncelikle bir imalat yani üretim çalışması sonucunda hazırlanır ve sonrasında alanında montaj gerçekleştirilir. Kaygun Metal firması olarak güvenlik açısından müşterilerimize en çok önerdiğimiz çatı sistemlerinden birisini oluşturan bu yöntemde, imalat içinde proje temelli bir çalışma sağlanır.

panel çit

Çelik Çatı İmalatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Kaygun Metal olarak gerçekleştirdiğimiz çelik çatı imalatında tıpkı panel çit imalatında olduğu gibi kendi fabrikalarımızda üretim gerçekleştiriyoruz. Fabrika alanında üretilmiş olan parçalar, yüksek kaliteli ve sağlam montaj elemanları sayesinde şantiyede birleştirilerek uygulama sağlanıyor.

Aslında çelik çatı imalatı açısından iki farklı yöntem kullanılıyor. Küçük alanlarda kullanılabilecek şekilde cıvata ile birleştirilen parçalı çelik çatılar yer alıyor. Diğer yöntemde büyük yapılar için uygulanacak çelik çatılarda ise ağır malzemenin kaynak ile montajlanması ve mühendislik desteği ile statik hesaplarının yapılması gibi aşamalar yer alıyor.

geçici kenar koruma

Çelik Çatı Avantajları Nedir?

Çelik çatı sistemleri Kaygun Metal olarak sunduğumuz en nitelikli ve sağlam metalik sistemler arasında yer almaktadır. Tıpkı şantiye alanlarında kullanılan geçici kenar koruma ürünleri gibi çelik çatı sistemleri de birçok farklı tehlike ve risk durumuna karşı hem yapının korunmasını hem de alanda bulunan insanların can güvenliğinin sağlanmasını amaçlamaktadır. Üstelik uygulanan sistemler, çok uzun yıllar boyunca hava olayları, doğa olayları, deprem veya kazalara karşı yüksek dayanıklılık ve sağlamlık oluşturmaktadır.