Güvenlik Bariyeri

Çelik Çatı İmalatı

Çelik Çatı İmalatı
Türkiye’de yıllar boyunca yapılarda çatı bölümü ahşap kaide ile inşa edildikten sonra çatı üzerinde kiremit veya taş kaplaması gerçekleştirilmiştir. Ancak son yıllarda çelik çatı sistemleri çok sık bir şekilde görülmeye başlanmıştır. Kaygun Metal tarafından sağlanan İstanbul çelik çatı hizmetleri sayesinde de bu uygulamalarda çok yüksek bir kalite ve kapasite elde edilmektedir.
Çelik Çatı İmalatı Nasıl Yapılır?
Yapılarda çelik çatı imalatı gerçekleştirilmesi için öncelikle mutlak şekilde keşif çalışması yapılmalıdır. Çünkü yapının boyutlarına, yüksekliğine ve taşıma kapasitesi gibi birçok farklı noktaya uygun bir şekilde çelik konstrüksiyon malzeme miktarlarının ve boyutlarının belirlenmesi gerekecektir. Ana iskelet yapısı çelik konstrüksiyon sayesinde oluşturulduğu için boyutlar önemli bir nokta oluşturmaktadır.
Kaygun Metal olarakİstanbul çelik çatı imalatı gerçekleştirirken, tecrübe ve bilgi sayesinde nitelikli bir sonuç sağlayabiliyoruz. Bu çatı sistemleri, günümüzde müstakil evlerde, apartmanlarda, endüstriyel tesisler, hangarlar veya işletme yapılarında tercih edilmektedir. Bu yapıların her birine göre statik hesaplamaları, yalıtım malzeme ihtiyaçları ve montaj çalışmaları değişiklik gösterecektir.
çelik konstrüksiyon
Çelik Çatı İmalatı Neler Sağlar?
Bir yapıda çelik çatı imalatı gerçekleştirildiğinde, bu yapıda birçok farklı noktada avantaj elde edilebilir. Çünkü yapılan uygulama ile birlikte üst kısımda tam yalıtımlı bir sonuç elde edildiği için rüzgar,yağmur, nem, ses, soğuk veya sıcak hava gibi her faktöre karşı yalıtım sağlanmaktadır.
Kaygun Metal tarafından uygulanan bir çelik çatı sisteminin üst kısmında bütçeye ve tercihlere bağlı olarak birçok farklı yalıtım malzemesi uygulanabilir. Bu sayede yalıtım özellikleri değişmekle birlikte aynı zamanda her yapıda uygun bütçe ile çözüm sağlanabilir. Üstelik yüksek dayanıklılık sağlayan bu sistem, çok hızlı bir şekilde tamamlanmak ile birlikte kullanım ömrü de ahşap çatılara göre çok daha uzun bir süre oluşturmaktadır.

çelik çatı imalatı