Güvenlik Bariyeri

Çelik Konstrüksiyon Kullanım Alanları

Çelik Konstrüksiyon Kullanım Alanları

Türkiye’de yerleşim bölgelerinin yüksek bir kısmı deprem bölgesi olduğu için artık çelik konstrüksiyon gibi daha sağlam nitelikli yapıların kullanımı tercih ediliyor. Her ne kadar yaşam alanlarında yani apartman veya toplu konutlarda uygulanması mümkün olmasa da çelik yapılar özellikle çalışma alanlarında çok sık kullanılıyor. Üstelik Kaygun Metal olarak ürettiğimiz çelik yapılar hem ekonomik hem pratik hem de güvenilir bir kullanım sağlayarak avantaj oluşturuyor.

Çelik Konstrüksiyon İle İnşa Edilen Yapılar Nelerdir?

Firmamız tarafından verilen hizmetler ile birlikte birçok farklı noktada uygulama gerçekleştirme imkanı yer alarak çelik konstrüksiyon ile inşaat sağlanabiliyor. Firmamızın üretimlerindeki temel noktalar arasında; ağır veya hafif çelik malzeme seçimi gerçekleştirilmesi ile kullanım sağlanacak alana göre daha uzun ömürlü bir sonuç elde edilmesi yer almaktadır.

Kırşehir güvenlik bariyeri

Kaygun Metal olarak üretim gerçekleştirirken, özellikle geri dönüşüme sahip yani doğa içerisinde tekrar çözünme özelliği gösteren şekilde çelik konstrüksiyon imalatı sağlıyoruz. Yani sunduğumuz yapılar Türkiye’nin birçok noktasında hava koşulları, sismik koşullar ve kullanım koşullarına uygun şekilde tercih edilebiliyor. Bu bağlamda sunduğumuz yapı malzemeleri ile inşa edilebilecek yapılar arasında;

  • Pazar yerleri,
  • Endüstriyel tesisler,
  • Petrol istasyonları,
  • Bunker, silo ve konveyör bant sistemleri,
  • Vinç sistemleri,
  • Çatı kaplama ve cephe kaplama alanları bulunuyor.

Tam Uyumlu Çelik Konstrüksiyon İmalatı

Liste içerisinde bahsedilen şekilde birçok farklı alanda hatta ek olarak spor salonları, otopark ve depo gibi alanlarda çelik yapılar ile inşaat gerçekleştirilmesi mümkündür. Zira Kaygun Metal olarak çelik konstrüksiyon imalatı sağladığımız her noktada özellikle kullanım amacı için %100 uyum oluşturacak bir projelendirmede sağlıyoruz. Örneğin, anahtar teslim fabrika üretimi gerçekleştirirken, bu yapı içerisindeki tüm tesisatlara kadar her noktada proje bazlı bir uygulama gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz.

Bunun yanı sıra geçici kenar koruma sistemleri, inşaatın yapımı sırasında yüksek yerlerde oluşan asansör, baca, şaft, merdiven ve aydınlatma gibi çeşitli boşlukların da kapatılmasını sağlamaktadır. Yönetmelik doğrultusunda devlet ve işveren arasında sağlanan işbirliği işçilerin can güvenliğini sağlama noktasında önemli bir adımı temsil etmektedir. Türkiye’de iş kazasından kaynaklanan ölümlerin büyük bir çoğunluğu inşaat sektöründe gerçekleşmektedir. Bu nedenle bu sektörde yapılan çalışmalar daha fazla önem ve dikkat gerektirmektedir. Yapı işleri esnasında gerçekleşen ölümlerin % 10.5’i malzeme düşmesine % 42.9’u ise insan düşmesine bağlı olarak meydana gelmektedir. Bu nedenle güvenlik bariyeri yapının yüksek ve tehlike arz eden bölgelerine kurulmakta ve işçi sağlığını güvence altına almayı amaçlamaktadır.

  1. Kırşehir geçici kenar koruma sistemleri

Çeşitli kazaların engellenebilmesi açısından sistemin en az 1 metre uzunluğunda ve en az 125 kg taşıma kapasitesinde olması gerekmektedir. Bu şekilde insan ve malzeme düşmelerine karşı önlem alınmış olmaktadır. Bunun yanı sıra geçici kenar koruma sistemi şantiye sahasının çevrelenmesinde kullanılarak, bu alanda bulunan yayaların can sağlığının güvence altına alınmasında önemli bir rol oynamaktadır.