Güvenlik Bariyeri

Çelik Konstrüksiyon Nasıl Yapılır?

Çelik Konstrüksiyon Nasıl Yapılır?

Son yıllarda gelişen üretim teknolojileri ile birlikte ön plana çıkmaya başlayan çelik konstrüksiyon yapılar, şehirlerde üretim atölyeleri, fabrikalar, alışveriş merkezleri veya kamu kurumları gibi birçok farklı alanda kullanılır bir hale gelmiştir. Kaygun Metal firması olarak tarafımızdan da üretimi gerçekleştirilen bu yapılarda birçok farklı işlem aşaması bulunmaktadır.

panel çit

Çelik Konstrüksiyon Yapıların Aşamaları Nelerdir?

Çelik konstrüksiyon yapının son haline gelebilmesi için birçok farklı aşama gerekir. Örneğin, bir endüstriyel yapı inşaatı gerçekleştirmek için ideal alanda ölçüm yapılır, bilgisayar üzerinde tasarım sağlanır, mimari ve mühendislik çalışmaları yapılır. Sonrasında fabrika üzerinde parça üretimleri yapılır. Parçalar uygulama alanında kaynak vasıtası ile montaj edilerek sağlam bir yapı elde edilir.

Çelik konstrüksiyonyapı kaba inşaatı ile tamamlandıktan sonra iç düzenlemeleri ve çevre düzenlemeleri yapılır. Örnek olarak çevre düzenlemesi sırasında arazinin etrafında Kaygun Metal üretimi ile panel çit kullanılarak,yapı düzenli bir bölge içerisine alınır. İnşaat çalışmaları sırasında da geçici kenar koruma tarzında tüm ihtiyaçlar kullanılarak, tam güvenilir ve sorunsuz bir çalışma tamamlanır.

Çelik Konstrüksiyon Uygulama Süresi Nedir?

Çelik konstrüksiyon yapılar en önemli avantajı ile birlikte betonarme yapılara göre çok daha hızlı bir şekilde inşa edildiği için tercih edilmektedir. Çelik yapılar, betonarme yapılarda ki kullanım ömrüne göre çok daha uzun ömürlü olmakla birlikte korozyona ve doğa olaylarına karşı dayanıklıdır. Bu nedenle Kaygun Metal olarak birçok alanda özel işletmeler ve kamu kurumları için çelik konstrüksiyonyapı uygulamaları sağlıyoruz.

panel çit imalatı