Güvenlik Bariyeri

Çelik Konstrüksiyon Ne İşe Yarar

Çelik Konstrüksiyon Ne İşe Yarar?

Çelik malzemelerin yapılarda kullanım sebepleri arasında ekonomik olması, birçok farklı gerilim ve dış faktörlere karşı dayanıklı olması ve çevre dostu olması yer almaktadır. Bu özellikleri ile birlikte Kaygun Metal olarak tercih ettiğimiz ve yapı çalışmalarında çelik konstrüksiyon mantığı ile kullandığımız malzeme, bugün dünyanın en çok tercih edilen yapı malzemelerinden birini oluşturmaktadır.

geçici kenar koruma

Çelik Konstrüksiyon Sistemlerin Faydaları Nelerdir?

Çelik konstrüksiyon yapılar, farklı alanlarda kullanılan panel çit gibi sistemler ile benzer şekilde uzun yıllar boyunca dayanıklılık oluşturur. Günümüze kadar kentlerde yaşam alanı veya çalışma alanı olarak inşa edilmiş betonarme yapılarda dayanıklılık, yalıtım ve hızlı inşaat avantajları gibi noktalar kolaylıkla elde edilememiştir. Ancakçelik konstrüksiyon yapılar, bu amaçlarda istenilen sonuçları çok daha hızlı bir şekilde yerine getirmiştir.

Kaygun Metal olarak bugün bir çok farklı noktada çelik konstrüksiyon yapıları uygularken, özellikle deprem tehdidi yaşanan bölgelerde sağlanan mukavemet ile büyük bir katkı elde edildiğini görebiliyoruz. İstenilen boyutlarda yüksek veya geniş yapıların inşa edilmesinde örneğin spor tesisleri veya depo inşaatlarında çelik konstrüksiyon çok daha pratik ve estetik mimari yapılar elde edilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca uygulama kolaylığı, statik yetenekler ve nakliye pratikliği gibi özellikler sayesinde de çelik konstrüksiyon faydalar ortaya çıkarıyor.

Çelik Konstrüksiyon İle Kolay Montaj

Kaygun Metal firması olarak tıpkı geçici kenar koruma sistemlerinde olduğu gibi çelik konstrüksiyon yapı sistemlerinde de çok pratik bir montaj fırsatı sağlıyoruz. Özellikle geçici kullanım alanlarında belirli bir dönem boyunca ihtiyaç duyulan depolar, üretim atölyeleri veya silo sistemleri için kolaylıkla çelik konstrüksiyon yapıların kullanılması mümkün olmaktadır.
panel çit sistemleri