Güvenlik Bariyeri

Çelik Konstrüksiyon Nedir

Çelik Konstrüksiyon Nedir?

Çelik, geçmişte olduğu gibi günümüzde de endüstriyel alanda birçok farklı yapının inşa edilmesi için kullanılan temel malzemelerden birisidir. Bugün Kaygun Metal firması olarak sıklıkla tercih ettiğimiz çelik malzemeler sayesinde çelik konstrüksiyon yapılar elde edilmektedir. Bu yapılar, betonarme ve ahşap gibi yapı malzemelerine göre yüksek sağlamlık, uzun ömür ve pratik bir inşaat mantığı oluşturan sistemleri ifade etmektedir.
geçici kenar koruma

Çelik Konstrüksiyon Nasıl İnşa Edilir?

Temel olarak bakıldığında çelik konstrüksiyon imalatı gerçekleştirilmesi için tıpkı panel çit sistemlerinde olduğu gibi fabrika üzerinde bir imalat sağlanır. Ancak çit sistemleri belirli ve standart boyutlar ile üretilirken, çelik konstrüksiyon yapılar için uygulanan üretimde özel ölçüler ve siparişler yer alır.

Kaygun Metal olarak gerçekleştirdiğimiz çelik konstrüksiyon inşaatlarında öncelikle yerinde inceleme sağlayarak, gerçek ölçüler elde ediyoruz. Çünkü bir endüstriyel tesis inşa edilmesiyle bir spor tesisinin inşa edilmesi için kullanılacak çelik konstrüksiyon yapılarda büyük boyut farklılıkları olabiliyor. Bu açıdan mutlak bir şekilde ölçülerin alınması, bilgisayar üzerinde tasarım yapılması ve bu tasarımın uygulamaya dökülmesi için malzeme üretimi ve sonrasında montaj yapılması gerekir.

panel çit

Çelik Konstrüksiyon Yapıların Avantajları Nelerdir?

Kaygun Metal olarak sunduğumuz çelik konstrüksiyon yapılarda geçici kenar koruma sistemlerinde olduğu gibi önemli avantajlar sağlıyoruz. Bu yapılar korozyona karşı dayanıklı, deprem bölgelerinde sarsıntıya ve yıkılmaya karşı dayanıklı, kolaylıkla dekore edilebilen, yalıtımı imkanı sunan ve uzun ömürlü bir kullanım oluşturuyor. Keza sunduğumuz sistemler bugün yerel yönetimler, endüstriyel firmalar, özel işletmeler veya şahıslar tarafından tercih edilmektedir.