Güvenlik Bariyeri

Çelik Konstrüksiyon Nedir

Çelik Konstrüksiyon Nedir?

Bir yapının inşa edilmesi sırasında taşıyıcı sistemleri dahil olmak üzere her parçanın çelik malzeme ile uygulanması çelik konstrüksiyon yöntemi ile inşaat olarak adlandırılabilir. Yani örnek olarak bir fabrika yapısının veya bir hastanenin inşaatı gerçekleştirilirken, betonarme ve ahşap yapılar ya da tuğla gibi yapı malzemeleri kullanmak yerine tamamı ile çelik yapılar kullanılabilir. Kaygun Metal olarak ürettiğimizi bu yapılar özellikle yüksek dayanıklılık ve esnekliğe sahip oldukları için deprem tehlikelerinin yoğun olduğu bölgelerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Kocaeli geçici kenar koruma sistemleri

Çelik Konstrüksiyon İmalatı Nasıl Yapılır?

Temel olarak bu malzemenin kullanılması ile inşa edilen tüm yapılar,çelik konstrüksiyon şeklinde adlandırılabilir. Bu nedenle uygulama gerçekleştirilecek yapının türüne ve boyutlarına göre imalat gerçekleştirilmesi de gerekir. Bu yapılar uzun süre boyunca bakım ve onarım masrafı bulunmadan pratik bir şekilde kullanılabilir ve istenildiği zaman yapı başka bir yere dahi taşınabilir.

Kaygun Metal olarak herhangi bir yapıyı göz önüne aldığımızda,çelik konstrüksiyon imalatı gerçekleştirilmesi için farklı noktaları da göz önünde bulunduruyoruz. Örneğin, yapının inşa edileceği alanın sismik özellikleri, hava koşulları, boyutları ve hangi ihtiyacı karşılayacağı gibi ayrıntılar göz önüne alınır. Sonrasında inşa edilecek çelik yapı için malzeme boyutları, malzeme kalitesi ve miktarı belirlenir. Elde edilen bu bilgilere bağlı olarak da ağır ya da hafif çelik malzeme kullanılarak imalat çalışmaları gerçekleştirilir.

Çelik Konstrüksiyon Nerelerde Kullanılabilir?

Genellikle inşa edilecek yapılarda standart bir şekilde elde edilmiş çelik yapı parçaları kullanma imkanıda bulunmaktadır. Fakat özellikle inşa edilecek yapı göz önüne alındıktan sonra imalat sağlanması daha doğrudur. Kaygun Metal olarak çelik konstrüksiyon imalatı gerçekleştireceğimiz zaman öncelikle ihtiyaç duyulan yapının projesini ve özelliklerini göz önüne alıyoruz. Bu sayede hangar, fabrika, otopark, pazar yeri, spor salonu veya depo gibi bir inşaat gerçekleştirilmesi için en uygun sürede de-monte şekilde bir yapı malzemesi inşaatı sağlıyoruz.

 

Kocaeli güvenlik bariyeri