Güvenlik Bariyeri

Doğru Güvenlik Bariyerleri Nasıl Seçilir

Doğru Güvenlik Bariyerleri Nasıl Seçilir?

Taşımacılık, kargolama ve depolama endüstrileri son on yılda en çok işyeri yaralanmasına maruz kaldı. İşyerinde meydana gelen tüm ölümlerin % 26’sının bu sektörlerden geldiği tahmin edilmektedir. İşyerinde güvenlik, işletmenin İSG ile uyumlu kalmasını sağlamak için gereken en önemli şeylerden biridir. Çok sayıda işyeri kazasını önlemenin en iyi yolu güvenlik bariyerleri kurmaktır. Bunları stratejik konumlara yerleştirmek, tuhaf kayma, takılma veya düşmeyi önlemeye yardımcı olur. Bu temel önlemlere yatırım yapmak için zaman ve para vermek, iş yerinizi çalışanlarınız için daha iyi hale getirmek için uzun bir zamana ihtiyacınız olabilir ancak Doğru güvenlik bariyerlerini nasıl seçersiniz? İşte bazı ipuçları.

safety barrier

Konum Belirlemek

Dışarıya bariyerler yerleştirirken en iyisi sağlam güvenlik bariyeri kurmaktır. Bunlar aşırı hava koşullarına dayanabilir ve onarıma veya değiştirilmeye ihtiyaç duymaları onlarca yıl alır. Bir inşaat işindeyseniz ve merdiven geçici kenar koruma sistemlerine ihtiyacınız var ise en iyisini seçmeniz işçileriniz güvende olmasını sağlayacaktır.

Dayanıklılığı Kontrol Edin

İşyeriniz çok sayıda ağır ekipman ve araç kullanıyorsa, bariyer kullanmak araçlarınıza ve mülkünüze verilen zararı azaltabilir. Koruma eksikliği, yüksek maliyetli zararlara neden olabilir ve işinizi uzun bir süre geride bırakabilir. Kazalara neden olmak bir anlık dikkatsizlik gerektirir ve buna neden olabilecek olası senaryoların sınırı yoktur.

Koruma ile Fiyatı Dengeleme

Yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, maliyetlerinin de önemi vardır ve iyi miktarda koruma sağlayan bir güvenlik bariyeri seçmeniz gerekir.

Daha Dikkat Edilebilir Bariyerler Seçin

Güvenlik bariyerleri dayatmalı ve hareket ettirilmesi zor olmalıdır. Daha büyük, daha sert engeller, özellikle parlak sarıya boyandıklarında daha belirgindir. Bu tür bir güvenlik bariyerini seçmek, personelinizin fiziksel çevreleriyle ilgili farkındalığını artırmaya yardımcı olabilir. Daha tetikte olurlar ve potansiyel tehlikeleri kontrol etmeyi alışkanlık haline getirirler.

Bariyerlerin Montajının Kolay olup olmadığını kontrol edin

Sahip olduğunuz işyeri türüne bağlı olarak, kurulumu kolay bariyerler bir zorunluluk haline gelir. Bulunduğunuz yer kazaya meyilli ise, sağlam güvenlik bariyerleri kullanmayı düşünmeniz gerekir. Ağırlıkları nedeniyle kablolar ve direklerle sabitlemeniz gerekmediği için takılması ve değiştirilmesi kolaydır.

Güzel ve kolay kurulur mu? Farkedilir mi? İstendiği gibi çalışıyor mu ve ne kadar dayanıklı?Güvenlik bariyerleri bu soruları geçerse, nasıl göründüğüne bakılmaksızın onun üzerine gitmelisiniz.