Güvenlik Bariyeri

Ferforje Nedir

Ferforje Nedir?

Ferforje, çok pratik bir tabir ile dövme demir olarak adlandırılan bir yapı malzemesidir. Ancak diğer yapı malzemelerine göre kullanımı zorunlu olmayan bu malzeme, genellikle estetik açık alan dekorasyonu gerçekleştirmek için tercih edilir. Bu nedenle Kaygun Metal firması olarak da ferforje imalatı gerçekleştirirken ilk aşamada estetik kaygıları göz önünde bulunduruyoruz.

Mardin geçici kenar koruma sistemleri

Ferforje Uygulaması Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bugün özellikle kent yaşamında ferforje uygulaması birçok farklı noktada rahatlıkla görülebilir. Malzeme açısından temel olarak demir ve karbon karışımının dövülmesi sayesinde elde edilen bu alaşım, ağır ve karakteristik bir kütleye sahiptir. Bu kütlesi sayesinde de özellikle açık alan dekorasyonlarında bahçe kapısı, bahçe etrafı çevirme, merdiven kenarlığı, pencere kenarlığı ve teras kenarları gibi noktalarda yer almaktadır.

Ferforje kullanımı genellikle siyah renk boya ile görülürken, bazı noktalarda bu uygulama için farklı boya renkleri de seçilmektedir. Hatta Kaygun Metal içinferforje uygulaması gerçekleştirilirken en önemli noktalardan birisi de sanatsal bir görsellik ortaya çıkarılmasıdır. Çünkü bu uygulamalar birçok farklı noktada görebileceğiniz üzere kimi zaman sarmal bir geometri kimi zaman farklı motifler ve şekiller ortaya çıkmaktadır.

Mardin güvenlik bariyeri

Ferforje İmalatı Nasıl Yapılır?

Kamu kurumları,özel kurumlar, konutlar veya şahsi mülkiyetler gibi birçok farklı alanda ferforje ürünlerinin kullanılması mümkündür. Bu konuda Kaygun Metal olarak öncelikle uygulama yapılması gereken alan için hizmet taleplerinizi alıyoruz. Buna bağlı olarak da pencere, balkon, teras, merdiven veya bahçe gibi birçok farklı alanda ölçü çalışmaları gerçekleştirerek, boyut ve yükseklik ayrıntılarını elde ediyoruz.

Alınan ölçüler ve taleplere bağlı olarak ferforje imalatı gerçekleştirilmesi için ince bir işçilik ile sanatsal bir tasarım sağlıyoruz. Bu sayede elde edilen ürün korkuluk, panel çit veya dekorasyon alanında kullanılırken zarif, güvenilir, kolaylıkla temizlenen ve uzun ömürlü bir sonuç ortaya çıkarıyor. İsteğe bağlı olarak ferforje hizmetlerinde klasik siyah renk dışında da renklendirmeler sağlanabiliyor.