Güvenlik Bariyeri

Ferforje Ve Korkuluk İmalatı

Ferforje Ve Korkuluk İmalatı

Dövülmüş demirin estetik ve sanatsal bir şekilde işlenmesi sayesinde elde edilen ferforje, bir yandan birçok farklı yapıda bahçe, teras ve balkon gibi alanlarda korkuluk yapısı olarak da kullanılmaktadır. Yani Kaygun Metal firması olarak verdiğimiz hizmetler bağlamında da korkuluk imalatı gerçekleştirirken genellikle ferforje ürün kullanımı tercih edebiliyoruz. Ancak genellikle bu tercihleri müşterilerimize bırakarak, hem estetik hem de bütçe açısından avantaj sağlıyoruz.

Muğla geçici kenar koruma sistemleri

Ferforje İmalatı İçin Püf Noktaları

Profesyonel olarak ferforje imalatı gerçekleştirilirken temel kullanım amacı olarak korkuluk planlanıyorsa, üretimin buna göre boyutlandırılması ve şekillendirilmesi gerekir. Çünkü normal koşullarda sadece dekoratif amaçlı olarak dahi belirli bir alanın çevresinde ferforje uygulaması yapılabilir. Ancak korkuluk için kullanım gerçekleştirilirken, genellikle ferforje uygulamasının en üst taraflarında caydırıcı sivri demirler yer alır. Hatta her kolon arasında da olabildiğince dar bir mesafe uygulanmaya çalışılır.

Muğla güvenlik bariyeri

Kaygun Metal firması olarak korkuluk imalatı gerçekleştirirken, genellikle daha uzun ömürlü ve güvenli olması için ferforje tercihi sağlıyoruz. Çünkü ferforje uygulaması istenildiği zaman kolaylıkla temizlenen, boyanabilen ve onarılması mümkün bir yapı sağlamaktadır. Bu yüksek dayanıklı malzeme, dış müdahaleler ile kolaylıkla aşılamayacak ve parçalanmayacak bir sonuç ortaya çıkarır. Bu nedenle özellikle güvenlik talebinin daha yüksek olduğu noktalarda seçilmektedir.

Estetik Kaygılı Ferforje İmalatı

Her ne kadar ferforje imalatı yapılırken korkuluk vazifesi görmesi talep edilse de aslında estetik kaygılar her zaman ön planda yer alır. Çünkü yüksek ısı altında işlemesi kolay ve hassas bir malzeme olan ferforje, ortaya çıkardığı sonuç ile görsel zenginlik sağlayabilir. Bu nedenle Kaygun Metal firması olarak ferforje malzeme ile hazırlanan korkuluk ürünlerinde tasarım ve işçilik konusunda estetik çalışmalara çok yüksek önem veriyoruz.