Güvenlik Bariyeri

Geçici Kenar Koruma Kullanım Alanları

Güvenlik Bariyeri Kullanım Alanları

İster resmi kuruluşlarda ister özel kuruluşlarda giriş ve çıkış noktalarında güvenlik bariyeri kullanımı neredeyse bir standart haline gelmiştir. Örnek olarak Kaygun Metal üzerinden temin edilerek, emniyet müdürlüğü veya polis karakollarının giriş noktalarında bulunan bu bariyerler, girişin kontrollü hale gelmesini sağlamaktadır. Çünkü bu tip noktalarda güvenlik güçleri tarafından arama, kontrol ve ilk iletişim gerçekleştirilir.

Genellikle güvenlik ihtiyacının bulunduğu alanlarda kullanılan bariyerler, bilhassa güvenliğinin en üst noktada bulunması gereken alanlarda tercih edilir. Bilindiği üzere havalimanları, devlet kurumları, bazen özel firmalar ve güvenlik güçlerine ait binaların girişinde bu bariyerler görülmektedir. Bu sayede tamamen kontrollü ve kademeli bir şekilde giriş gerçekleştirme imkanı elde edilmektedir.

Edirne geçici kenar koruma sistemleri

Geçici Kenar Koruma Nerelerde Kullanılır?

Bariyerler kadar önemli ve faydalı bir şekilde kullanılabilecek geçici kenar koruma ürünleri sayesinde de birçok alanda kontrol ve can güvenliği sağlanabilir. Aslında Kaygun Metal olarak bu üretimleri gerçekleştirirken de kullanım zorunlulukları ve iş güvenliği gibi noktaları göz önüne alıyoruz. Özellikle inşaat alanlarında ve şantiyelerde henüz tamamlanmamış asansör boşluğu yada teras kenarı gibi noktalarda bu bariyerler önemli bir can güvenliği avantajı oluşturmaktadır.

Örnek olarak merdiven güvenliği gerçekleştirmek için yan kısımlarda kullanılabilecek bariyerler yine bir nevi geçici kenar koruma şeklinde görülebilir. Yani bu ürünler de klasik şekilde kullanılan ve güvenlik sağlayan bariyer ürünleri gibi aslında giriş-çıkış noktalarını belirlerken, daha pratik ve sınırlayıcı kullanımlar oluşturmaktadır. Edirne güvenlik bariyeri

Güvenlik Bariyeri Nasıl Tercih Edilmelidir?

Kullanım alanları açısından düşünüldüğünde güvenlik bariyeri tercihleri yaparken, öncelikle alan ölçüleri ve istenilen yükseklik gibi noktalar göz önüne alınmalıdır. Kaygun Metal olarak havalimanı, devlet kurumları, özel şirketler, otopark girişleri, site girişleri gibi birçok farklı noktada kullanılmak üzere ürettiğimiz bu bariyerlerde mutlak şekilde RAL kodlarına bağlı istenilen renkleri elektrostatik toz boya ile elde ediyor, istediğiniz sayı ile palet üzerinde sevkiyat gerçekleştiriyoruz.