Güvenlik Bariyeri

Geçici Kenar Koruma Üreten Firmalar

Geçici Kenar Koruma Üreten Firmalar

Türkiye’de inşaat sektörünün gelişen ve her geçen gün büyüyen bir sektör olduğunu düşünürsek, binaların yapımı aşamasında geçici kenar koruma üreten firmalar büyük önem taşımaktadır. Kaygun Metal, bu sektörün en çok tercih edilen geçici kenar koruma üreten firmaların başında gelmektedir. Kaygun Metal, projenizin ihtiyacına uygun bir çok geçici kenar koruma üretebilmektedir. Peki, kaç tür geçici kenar koruma sistemleri vardır?

Karşı Ağırlık Sistemleri

EN 13374 Sınıf A’ya uygun olarak tasarlanmış serbest duran ağırlıklı kenar koruma sistemidır. Bu sistem, desteğini ağırlıklı bileşenlerden alır, kaldıraç kollarına sabitlenir ve sırayla binanın kenarındaki bariyer çerçevelerine bağlanır. Bu çözüm, düz çatılarda veya 10 derecenin altındaki eğimlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çatı membranının zarar görmesini en aza indiren / önleyen esnek bir çözümdür.

Binanın çevresini ahşap veya ağ kullanarak çevreleyen çok yüksek tırmanma sistemleridir. Bu yöntem, EN 13374 Sınıf A’ya uygundur ve aynı zamanda yüksek düzeyde koruma sağlar. Şantiye çalışanlarının kendilerini çok güvende hissetmelerine rağmen, montajı zaman alır ve özellikle bina yüksekliği arttıkça rüzgar yükleri önceden dikkatlice düşünülmelidir.

Borulu korkuluk çözümleri

Bu çözüm, döşeme kenarı koruması sağlamak için iskele borusu ve bağlantı parçalarını kullanır. Gerekli münferit bileşenlerin sayısı, örn. borular, kuplörler, tırabzanlar ve süpürgelikler, müşteriler artık bazı yeni entegre kenar koruma sistemlerinin ne kadar verimli olduğunu fark etti. Sonuç olarak, endüstri, herhangi bir uzman işgücü becerisi gerektirmeyen ve ağ bariyerler gibi çok daha yüksek bir koruma seviyesi sağlayan daha uygun maliyetli çözümlere doğru istikrarlı bir geçiş gördü.

Mesh Bariyerler

Kafesli bariyerlerin çoğu EN 13374 Sınıf A’ya uygundur ve korkuluk, süpürgelik ve kafes dolguyu bir arada içerir. Bu yöntem, yüksek düzeyde bir koruma sağlar ve genellikle operasyonel güvenlik hissini artırır. Hasır bariyerlerin, uzmanlık becerisi gerektirmediği için kurulumu basit olduğu kabul edilir, ancak aynı zamanda bir şantiyeye profesyonel bir görünüm sunar. Hemen hemen her inşaat projesine uygulanmasını sağlayan bu sistem için kapsamlı ataşmanlar ve aksesuarlar vardır.

Net Bariyer Sistemleri

Net Bariyer Sistemi, yalnızca düşmeyi engelleyen değil, aynı zamanda yüksek düzeyde koruma sağlayan, enerji emen güvenlik ağlarından oluşan bir düşüş durdurma sistemidir. Ara destek direkleri arasında uzanan, birbirinden 10 metreye kadar çıkabilen bir güvenlik ağı içerir.