Güvenlik Bariyeri

Güvenlik Bariyeri Güvenlik İçin Kullanılır

Güvenlik Bariyeri Neden Önemlidir?

Güvenlik bariyerinin kullanıldığı alanlarda genellikle intizamın, güvenliğin ve insan hayatının korunması gibi amaçlar bulunmaktadır. Örneğin,Kaygun Metal olarak ürettiğimiz İstanbul güvenlik bariyeri ürünleri birçok farklı alanda koruma amaçlı kullanılmaktadır. Bu alanlar arasında yer alan şantiyeler gibi noktalarda hem çalışma alanlarının sınırları belirlenebilir hem de can güvenliği sağlanabilir.

geçici kenar koruma sistemleri

Güvenlik Bariyeri Güvenlik İçin Kullanılır

Güvenlik bariyeri adı üstünde anlaşılabileceği üzere güvenli bir alan oluşturmak için kullanılır. Örnek olarak halka açık bir meydanda düzenlenecek bir konser için bu meydanın belirli bir çerçeve içerisine alınması ve giriş-çıkış noktalarının belirlenmesi gerekir. Ayrıca sahne, kulis, basın noktası, güvenlik noktası gibi her alanın belirlenerek birbirinden ayrılması önemlidir. Çünkü bu sayede daha kolay ve sorunsuz bir etkinlik sağlanabilir.

Örnekte bahsedildiği şekilde güvenlik bariyeri kullanılması için her alanda rahatlık ile seyyar şekilde kullanılabilecek ve farklı boyutlarda ürünlere ihtiyaç duyulur. Bu kapsamda Kaygun Metal olarak standart çerçevede sarı renk ve sabit direkli olmak üzere 1,25 metre ile 2,50 metre arasında değişen boyutlar ile ürünler sunmaya devam ediyoruz.

Güvenlik Bariyeri Hangi Alanlarda Koruma Sağlar?

Güvenlik bariyeri, kullanıldığı alanda güvenlik ihtiyacını oluşturabilmek, alan sınırlarını çizebilmek ve hem de belirli grupları doğru bir şekilde dağıtabilmek için kullanılır. Genellikle konser alanları, miting alanları, hastane girişleri, kamu kurum girişleri veya güvenlik gerektiren alanlarda bu şekilde kullanıldığı görülebilir. Ancak Kaygun Metal olarak tarafımızdan üretilen İstanbul geçici kenar koruma ürünleri de tıpkı güvenlik bariyeri gibi bir göreve sahiptir.

güvenlik bariyeri

Geçici kenar koruma ürünleri de inşaat ve şantiye alanlarında insan can güvenliği için ve çalışma alanını belirli bir sınır içerisinde tutulabilmesi için aynı mantık ile kullanılmaktadır. Bu bağlamda özellikle merdiven güvenlik bariyeri şeklinde adlandırılan ürünler, inşaat çalışmalarında tırabzan çalışması yapılmamış ise can güvenliğinin korunması için çok büyük fayda sağlamaktadır.