Güvenlik Bariyeri

Güvenlik Bariyeri Hangi Alanlarda Kullanılmalıdır

Güvenlik Bariyeri

Genellikle şantiye alanlarında kullanımı görülen Kaygun Metal güvenlik bariyeri, hem iş güvenliği hem de işçi sağlığını yani can güvenliğini sağlama açısından kullanılan bir sistemdir. Farklı bir isim ile birlikte geçici kenar koruma olarak da adlandırılan bu sistemler, özellikle şantiyelerde düşme tehlikeleri ve yaralanma tehlikelerine karşı güvenlik oluşturmaktadır.

panel çit imalatı

Güvenlik Bariyeri Hangi Alanlarda Kullanılmalıdır?

İş güvenliği ve can güvenliği açısından düşünüldüğünde güvenlik bariyeri genellikle düşme tehlikesi bulunan inşaat, şantiye, köprü ve asansör inşaatı gibi noktalarda kullanılmalıdır. Bu açıdan Kaygun Metal olarak sunduğumuz güvenlik bariyeri ürünlerine ek olarak asansör boşluk bariyeri ve merdiven kenar koruma gibi ürün çeşitleri de yer almaktadır.

Bu açıdan düşünüldüğünde güvenlik bariyeri şantiye gibi alanlarda panel çit sistemleri ile sağlanan çevre güvenliği gibi inşaat katlarında ve katlar arası geçişlerde güvenlik için tercih edilmelidir. Firmamız tarafından standartlara uygun şekilde üretilen bu ürünler, cisimlerin veya kişilerin düşmesi sonucu ortaya çıkabilecek risklerin önüne geçmek açısından güvenilir bir kullanım oluşturmaktadır.

panel çit kayseri

Güvenlik Bariyerlerinin Özellikleri Nelerdir?

Güvenilir bir yapı sağlaması açısından Kaygun Metal tarafından dayanıklı metal ile üretilen güvenlik bariyerleri, galvaniz kaplama ve elektrostatik toz boya ile uzun süreli kullanım sağlamaktadır. RAL kodları arasından renk seçimi gerçekleştirme imkanı bulunduğu gibi montaj ekipmanları açısından da çok nitelikli bir kullanım oluşturmaktadır. Bu sayede de-monte yapısı ile birlikte sadece şantiye alanlarında değil açık alanlarda, konser ve etkinlik alanlarında da güvenlik açısından kullanılabilir.