Güvenlik Bariyeri

Güvenlik Bariyeri Kullanım Zorunluluğu

İnşaat Firmalarının Güvenlik Bariyeri Kullanım Zorunluluğu

İnşaat firmaları tarafından kullanılan alanlar sadece yetkili personellerin ve teknik personellerin çalışması gereken ve güvenliğin hat safhada olması gereken alanlardır. Ancak sadece yetkili kişilerin ve personellerin bulunduğu bu alan içerisinde dahi güvenlik bariyeri gibi ürünler sayesinde gereken önlemler mutlaka alınmalıdır. Bu konuda Kaygun Metal olarak, inşaat firmalarının ihtiyaç duyduğu bu bariyer ürünlerini ve koruma ürünlerini standartlara ve yönetmeliklere bağlı şekilde üretiyoruz.

Gaziantep güvenlik bariyeri

Bu koruma ürünlerinin kullanımı konusunda özellikle Resmi Gazete üzerinde yayınlanmış 28786 sayılı yönetmelik göz önünde bulundurulmalıdır. Bu bağlamda çalışma yerlerinde öncelikle çalışan güvenliği elde edebilmek açısından düşme engelleyici platformlar ve geçici kenar koruma gibi ürünler kullanılması gerektiği belirtilmiştir. Ayrıca elektrik nakil hatlarının bulunduğu alanlarda veya kazı alanlarının etrafında da bariyer kullanımı gerekliliği bulunmaktadır.

Gaziantep geçici kenar koruma sistemleri

Güvenlik Bariyeri İçin Gerekli Kurallar Nelerdir?

Kaygun Metal firması olarak mutlaka yönetmeliklere ve gerekli kurallara uygun bir şekilde güvenlik bariyeri üretimleri gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda standartlara uygun bir şekilde üretilen sabit direkli bariyerlerimiz arasında 1,25 metre boyuttan başlamak üzere

  • 1,50 metre
  • 2 metre
  • 2,20 metre
  • 2,30 metre
  • 2,40 metre
  • 2,50 metre gibi seçenekler yer almaktadır.
  • Ayrıca bu seçenekler içerisinde asansör boşluk bariyeri ve merdiven bariyeri gibi ürünlerde bulunmaktadır.

Bu ürünlerde standart olarak paslanma ve aşınmaya karşı son dönemlerde çok sık seçilen elektrostatik toz boya, RAL kodları arasında yapılan seçimler ile uygulanmaktadır. Ürünlerimizde özellikle sabit direkli bariyerlerde entegre edilmiş, zeminden 150 mm yüksek tekmelik yer alırken, stabil bir çerçeve yapısı da bulunmaktadır. Ürünlerimiz taleplere bağlı bir şekilde 75 adet olacak kapsamda palet üzerinde sevkiyat aşamasına sunulmaktadır.

Geçici Kenar Koruma Standartları Nelerdir?

Yönetmeliklerde belirtildiği şekilde bariyer ürünleri gibi geçici kenar koruma ürünleri için de aynı şekilde standartlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu ürünler de bir bariyer vazifesi görerek, özellikle asansör boşluklarının bulunduğu noktalarda veya merdiven kenarları gibi noktalarda can güvenliği ve iş güvenliği sağlamaktadır. Bu bağlamda inşaat firmaları kurallara uyma açısından Kaygun Metal tarafından üretilmiş olan bu ürünleri de temin edebilir.