Güvenlik Bariyeri

Güvenlik Bariyeri Kullanımı

İnşaat Alanlarında Güvenlik Bariyeri Kullanımı

Günümüzde resmi kurallara bağlı bir şekilde inşaat yönetmeliklerine bağlı olarak güvenlik bariyeri kullanımı gerekliliği yer almaktadır. Bu nedenle Kaygun Metal firması olarak standartlara ve kurallara bağlı şekilde istenilen güvenlik önlemlerini oluşturan bu bariyer ürünlerinin üretimini sağlıyoruz. Bu sayede inşaat firmaları şantiye ve çalışma alanlarında ürün kullanımı gerçekleştirerek, hem gereklilikleri yerine getiriyor hem de can güvenliği sağlama fırsatı elde ediyor.

Firmamızın sunduğu geçici kenar koruma veya bariyer ürünleri, standartlara bağlı şekilde üretildiği için çok pratik bir şekilde taşınabilir ve montaj edilebilir. Zira kolay bir şekilde montaj yapılması veya sökülerek başka alanda kullanılması için bu ürünler hem uzun ömürlü hem de pratik montaj ekipmanları ile sunulmaktadır. Yani firmamız üzerinden sadece bariyer ve koruma ürünlerini değil gereken tüm ekipmanları ve yedek parçaları da temin edebilirsiniz.
Çorum geçici kenar koruma sistemleri

Güvenlik Bariyeri İnşaat Alanında Nasıl Kullanılır?

İnşaat alanlarında güvenlik bariyeri kullanımı gerçekleştirilmek istendiğinde, öncelikle yönetmeliklere bağlı olarak açık alanlar ve koruma noktaları tespit edilir. Genellikle inşaat çalışma alanının etrafında insanların can güvenliğini sağlamak için çevirme oluşturmak açısından bariyerler kullanılabilir. Ayrıca şantiye alanı içerisinde de yapıların çevresinde giriş-çıkış noktası belirlemek için Kaygun Metal bariyer ürünleri kullanılabilir.

Yapıların iç kısımlarında asansör boşluğu, merdiven kenarları, balkon kenarları gibi birçok tehlikeli alanda da geçici kenar korumaürünleri ile istenilen koruma elde edilebilir. Çünkü bu tip noktalar personelin düşme tehlikesi ile karşılaşabileceği veya inşaat malzemelerinin düşmesi gibi tehlikeler oluşabilecek noktalardır.

Güvenlik Bariyeri Nasıl Temin Edilir?

Kaygun Metal olarak nitelikli malzeme ile üretmiş olduğumuz bariyer ve koruma ürünlerinde her kullanıcının istediği sonucu elde etmesi için farklı boyutlar sunuyoruz. Sabit direkli bariyerler, asansör boşluk bariyerleri, merdiven bariyerleri gibi farklı sistemler üzerinden seçim yapılması ile birlikte bu ürünler 1,25 metreden başlamak üzere 2,5 metre gibi boyutlara kadar ulaşabilir. Ölçüler ve kullanım alanı ihtiyaçları belirlenerek, fiyat talebi sağlandığında ürünlerimiz palet üzerinde sizlere sevk edilir.