Güvenlik Bariyeri

Güvenlik Bariyeri Nerelerde Kullanılır

Güvenlik Bariyeri Nerelerde Kullanılır?

Açık alanlarda belirli sınırların oluşturulabilmesi ve insanların doğru şekilde yönlendirilmesi için bariyerler en önemli yardımcı malzemelerden birisidir. Aynı zamanda güvenlik açısından da kullanılan bariyerler, birçok farklı noktada güvenliği sağlayabilmek, intizamı oluşturmak ve düzenli bir şekilde alanın kullanmasını sağlamak için tercih edilmektedir. Bu kapsamda Kaygun Metal olarak İstanbul güvenlik bariyeri ürünlerini birçok farklı kurum ve kuruluş için özel bir şekilde üretmeye devam ediyoruz.

geçici kenar koruma sistemleri

Güvenlik Bariyeri Nasıl Kullanılır?

Pratik bir kullanım yapısı bulunan güvenlik bariyeri ürünleri, sabit direkli başta olmak üzere asansör boşluğu için ayrı veya merdiven kenarları için ayrı çeşitlerle seçilebilir. Elektrostatik toz boya uygulaması gerçekleştirilmiş ve stabil bir çerçeve yapısına sahip olan bu ürünler, sorunsuz ve hasarsız bir şekilde yıllarca kullanıma uygundur.

Kaygun Metal olarak gerçekleştirdiğimiz üretimlerde aynı zamanda İstanbul geçici kenar koruma şeklinde de adlandırdığımız bu özel ürünleri sunuyoruz. Zira kenar konuma konusunda genellikle merdiven güvenlik bariyeri şeklinde adlandırılan ürünler şantiye gibi alanlarda çok sık kullanılmaktadır.

Güvenlik Bariyeri Kullanım Alanları Nelerdir?

Güvenlik bariyeri açık alanlarda belirli bir sınır belirlenmesi ve kullanım alanının işaretlenmesi için kullanılır. Bu bağlamda bariyerlerin miting meydanlarında, konser alanlarında, açık alan etkinliklerinde, kurum önü giriş düzenleme noktasında ve toplu kullanım alanlarında kullanıldığı rahatlıkla görülebilir.

güvenlik bariyeri

Genel kullanım alanlarına bakıldığında ise toplumsal olaylar, mitingler, parklar, siteler, konut alanları,polis noktaları, otoparklar ve hastane girişleri görülebilir. Ayrıca kamu binalarının girişleri, güvenlik sağlanması gereken havaalanı veya stadyum gibi alanlar, pazar yerleri, karakol girişleri gibi birçok nokta yer almaktadır. Bu noktaların her birinde karakteristik olarak Kaygun Metal olarakürettiğimiz sarı rengi ile ürün seçimi yapılabileceği gibi istenildiği takdirde farklı renklendirmeler ve logo uygulamaları gibi tercihler ile de güvenlik bariyeri kullanımı gerçekleştirilmesi mümkündür.