Güvenlik Bariyeri

Güvenlik Bariyerini Neden Kullanmalıyız

Güvenlik Bariyerini Neden Kullanmalıyız?

Birçok noktada güvenlik koşullarını oluşturmak için kontrolsüz girişinin engellenmesi ve kontrollü bir sistem elde edilmesi açısındangüvenlik bariyeri kullanım ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Örneğin,Kaygun Metal firması olarak gerçekleştirdiğimiz üretimler sayesinde sunduğumuz bariyerler, bugün birçok kentte polis karakolları ve jandarma karakolları gibi noktalarda ilk güvenlik alanları oluşturulması için kullanılmaktadır.

Genellikle kurum ve kuruluşlar tarafından denetimli bir şekilde giriş-çıkış sağlamak açısından seçilen bariyer sistemleri, aynı zamanda özel firmalar, toplu konutlar, konser ve etkinlik alanları tarafından da kullanılabilir. Çünkü bu bariyerler sayesinde alanın etrafında geçici bir koruma bölgesi sağlanabilir. Örneğin, festival alanlarının etrafında bulunan bu bariyerlerin açık noktası kişilerin üst arama ve bilet teslimi yaparak giriş-çıkış sağlayabildiği yerleri ortaya çıkarır.

Erzurum geçici kenar koruma sistemleri

Hızlı Çözüm İçin Güvenlik Bariyeri Kullanımı

Eğer festival alanları, hastaneler, alışveriş merkezleri veya devlet kurumları gibi noktalarda hızlı ve güvenli bir çözüm elde etmek istiyorsanız,güvenlik bariyeri tercih edilebilir. Bariyerler, Kaygun Metal firması olarak çok yüksek nitelikte metal malzeme kullanımı ile ürettiğimiz ürünlerdir. Elde edilen bu sağlamlık ile birlikte sabit renkli şekilde kullanılan bariyer ürünlerimiz, genellikle standart boyutları ile seçilebilir ve RAL kodları arasından yapılan seçimler ile elektro statik toz boya uygulanabilir.

Entegre edilmiş tekmelik kullanımı sayesinde yere sabitlenerek veya geçici şekilde kullanılabilen bu ürünler, aşılması zor ve güvenilir bir yapı sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle havalimanları, emniyet müdürlükleri, jandarma karakolları, polis karakolları veya otopark girişleri gibi birçok noktada tercih edilmektedir.

Erzurum güvenlik bariyeri

Geçici Kenar Koruma Neden Kullanılmalıdır?

Bariyer ile benzer bir yapıya sahip olan geçici kenar koruma yine inşaat alanlarında kullanılması için Kaygun Metal olarak ürettiğimiz önemli bir üründür. Genellikle asansör boşluğu ve merdiven boşluğu gibi alanlarda geçici kenar koruma kullanımı sayesinde özellikle işçilerin can güvenliği için önlem alınır ve istenmeyen kazaların önüne geçilebilir. Benzer şekilde kolaylıkla kurulum ve söküm gerçekleştirilen bu ürünlerde de standartlara bağlı bir sağlamlık, istenilen renk seçenekleri ve boyut seçenekleri yer almaktadır.