Güvenlik Bariyeri

Güvenlik Bariyerlerinin Önemi

Güvenlik Bariyerlerinin Önemi

Güvenlik bariyerleri, istenmeyen olayları veya kazaları önlemek, kontrol etmek veya azaltmak için planlanan fiziksel veya fiziksel olmayan araçlardır. Bariyer sistemleri çeşitli boyutlara göre sınıflandırılabilir. Örneğin pasif veya aktif bariyer sistemleri ve fiziksel, teknik veya insan / operasyonel bariyer sistemleri olarak ayrılabilir. Güvenlik bariyerlerinin performansını karakterize etmek için dahil edilmesi gereken birkaç özellik vardır: Bunlar;  işlevsellik / etkinlik, güvenilirlik / kullanılabilirlik, yanıt süresi, sağlamlık ve son olarak tetikleyici olay veya koşulun bir açıklamasıdır.

Kaygun Metal, inşaat sektörünün en çok tercih edilen güvenlik bariyerleri, geçici kenar koruma sistemlerini 37 senedir üretmeye devam etmektedir. Başta inşaat sektörü olmak üzere, birçok sektörde kullanılan güvenlik bariyerleri, özellikle iş ve işçi sağlığı açısından önem taşımaktadır. Depo alanlarından, üretim alanlarına, mitinglerden, konserlere, statlara, yol geçişini düzenlemek adına, kazaların önüne geçmek adına pek çok kullanımı olan güvenlik bariyerleri, aynı zamanda asansör boşlukları ve diğer yüksekten düşme tehlikesi olan yerlere kolaylıkla uygulanabilmektedir.

güvenlik bariyerinin önemi

Ürünlerin yüksek kalitesi, güvenlik bariyerlerini personelin sağlığı ve güvenliği için olduğu kadar firma için de uzun vadeli bir yatırım haline getirir. Dayanıklı malzemeler, uzun yıllar iç ve dış mekan kullanımına izin verir. Kaygun Metal de yılların deneyimini kaliteli malzemeyle buluşturarak işletmelerinizde, inşaatlarınızda ve ihtiyaç duyduğunuz her yeri güvenli hale getirir. İşletmenize,doğru güvenlik bariyeri tercihinizi yapmak üzere ekibimizi aramaktan çekinmeyin.