Güvenlik Bariyeri

İnşaat Güvenlik Bariyeri Kullanımı

İnşaat Güvenlik Bariyeri Kullanımı

İnşaat alanları birçok farklı risk ve çalışma koşulları nedeniyle can güvenliğinin çok iyi bir şekilde oluşturulması gereken alanlardır. Bu alanlarda inşaat boşluklarından düşme, yaralanma ve hiç istenmese dahi can kaybı gibi sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu nedenle Kaygun Metal olarak firmamız tarafından üretilen İstanbul güvenlik bariyeri ürünleri inşaat alanlarında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

güvenlik bariyeri

İnşaat Güvenlik Bariyeri Kullanımı Nasıl Sağlanır?

İlk noktaya bakıldığında, inşaatlarda güvenlik bariyeri kullanımı şantiye sahibinin ve yöneticilerin vicdanen gerçekleştirmesi gereken bir tercihtir. Ancak bu tercih bazen es geçilen ve ihmal edilen bir durum olduğu için devlet tarafından da inşaat alanlarında güvenlik koşullarının oluşturulması zorunluluğu getirilmiştir. Bu zorunluluk bir yönetmelik çerçevesinde inşaat çalışması gerçekleştiren her işletmeye bildirilmiştir.

Yönetmelik bağlamında inşaat alanlarında güvenlik bariyeri kullanılması sayesinde işçi sağlığı korunurken, iş güvenliği koşulları sağlanır. Aslında bu nedenden dolayı ürünler İstanbul geçici kenar koruma şeklindede adlandırılır. Çünkü Kaygun Metal tarafından sunulan bu ürünler, de-monte ama sağlam bir yapıya sahip olarak farklı şantiyelerde tekrar tekrar kullanılabilir.

Ürünlerin kullanımı için öncelikle boyut belirlemesi yapılması ve kaç adetlik ürün ihtiyacının bulunduğunun belirlenmesi gerekir. Sonrasında temin edilen bu ürünler pratik bir şekilde inşaat kenarlarındaki boşluklara, asansör boşluklarına, merdiven boşluklarına ve inşaat etrafındaki alan çevresine monte edilebilir.

geçici kenar koruma sistemleri

İnşaat Güvenlik Bariyeri Kullanımı Hayat Kurtarır

Belirtildiği şekilde tehlike oluşturabilecek boşluklarda ve inşaat çevresinde bariyer kullanımı,inşaat alanlarında yaşanabilecek kaza ve ölümlerin önüne geçmektedir. Bu nedenle bir yönetmelik çerçevesinde de zorunlu hale getirmiş olmak ile birlikte bu ürünler Kaygun Metal üzerinden istenilen boyut ve adet ile temin edilebilir. Yüksek sağlamlık ve taşıma kapasitesi sayesinde de ürünler hiçbir endişe yaşanmadan kullanılabilir.