Güvenlik Bariyeri

İnşaat Güvenlik Bariyerleri

Güvenlik Bariyeri Nedir?

Güvenlik, hem iş hayatında hem de gündelik hayatta insanlar için en önemli ihtiyaçlardan biri olmakla birlikte genellikle kurum ve kuruluşlarda giriş bölgelerinde güvenlik noktaları sağlanır. Bu bölgelerde güvenliğin daha etkili bir şekilde gerçekleştirilerek giriş-çıkış alanlarının tespit edilmesi için de Kaygun Metal sayesinde elde edilen güvenlik bariyeri çok sık kullanılan ürünlerin arasında yer alır.
Erzincan geçici kenar koruma sistemleri

Günümüzde bariyer kullanım alanları arasında genellikle havalimanı, emniyet müdürlüğü, bazen özel firmalar veya devlet kurumları ile açık etkinlik alanları görülebilir. Bu tip noktalarda güvenlik görevlileri ve polisler, bekleme ve kontrol noktaları sağlayarak, bu bariyerler sayesinde geçişi kontrollü hale getirir. Yani bu tip noktalarda insanlar mutlaka bariyerlerin arasında belirlenmiş noktadan yürüyerek veya araç ile geçmek zorunda kalırlar.

Güvenlik Bariyeri Hangi Özelliklere Sahiptir?

Farklı bir kapsama sahip olarak geçici kenar koruma sistemi şeklinde değişen bir sistemi bulunan  bu ürünler, sadece açık alanlarda değil aslında inşaat ve yapı çalışmalarında da kullanılan örnekler oluşturmaktadır. Kaygun Metal olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz bariyerlerde temel özellikler bağlamında genellikle boyut açısından birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Kullanım şekli ve mimari şekli açısından da bu ürünlerde değişimler olduğu gibi aynı zamanda yedek parça ve ekipmanlar elde edilebilir.

Boyut açısından düşünüldüğünde güvenlik bariyeri için sabit direkli bariyerlerde 1,25 metreden başlamak üzere 1,5metre, 2 metre, 2,30 metre ve 2,5 metre gibi ürün çeşitleri yer almaktadır. Asansör boşluk bariyeri şeklinde kullanılan ürünler veya merdiven güvenlik sistemi kurulması için kullanılan bariyerler gibi noktalarda da farklı ürün çeşitleri yer almaktadır. Ayrıca ürünlerimizde elektrostatik toz boya yani fırınlanmış boya uygulanmakla birlikte stabil bir çerçeve yapısı yer almaktadır.

Erzincan güvenlik bariyeri

Geçici Kenar Koruma Nasıl Temin Edilir?

Kaygun Metal üzerinden temin edilerek işletmeler, şantiyeler, çalışma alanları veya kurumlarda güvenlik sağlayabilmek için kullanılabilen bu ürünler talep edildiğinde, palet üzerinde sevkiyat gerçekleştirilir. İsteğe bağlı olarak RAL kodları arasından seçim yapılması ile birlikte elektrostatik toz boya renk değişimi sağlanabilir. Bu bağlamda geçici kenar koruma gibi ürünlerde öncelikle ihtiyaç duyduğunuz sayıyı ve uygulama gerçekleştirilecek alanın boyutlarını hesaba katarak, istediğiniz ürün teminini sağlayabilirsiniz.