Güvenlik Bariyeri

 İnşaat İskelesi İmalatı

 İnşaat İskelesi İmalatı

Yapı çalışmalarında dış cephe işlemlerinin gerçekleştirilmesi sırasında, en üst noktalara daha kolay ulaşım sağlayabilmek için inşaat iskelesi kullanımı ortaya çıkmaktadır. Eski dönemlerde derme çatma yöntemlerle genellikle kalas ve direk kullanımı sayesinde gerçekleştirilen bu işlem yerine artık inşaat iskele imalatı gerçekleştirilerek, profesyonel sistemler sunulmaktadır. Bugün Türkiye’de güvenli inşaat iskelesi konusunda Kaygun Metal olarak kaliteli malzeme ile gerçekleştirdiğimiz üretimler sayesinde ayrıcalık oluşturuyoruz.
iskele imalatı

İnşaat İskele İmalatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Güvenli bir şekilde dış cephe çalışmalarının gerçekleştirilmesi açısından inşaat iskelesi kullanımı sağlanmadan önce yapı ile ilgili tüm özellikler tespit edilmelidir. Temel olarak inşaat iskelesi imalatı gerçekleştirilirken de-monte parçalar ile üretim sağlandığı için yapının kaç kat olduğu ve boyutlarına göre istenilen parça adedi temin edilebilir. Üretim özellikleri gereği çok basit bir şekilde kurulum imkanı sağlayan bu iskeleler, her katta galvanizli sac ile üretilmiş kalas basamaklar sayesinde güvenilir ve pratik bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

inşaat iskelesi

Kullanım açısından duvara sabitlenerek güvenlik oluşturan bu iskele yapısı, belirli standartlara göre üretilir ve bu şekilde daha net bir kullanım yapısı elde edilir. Ancak yine iskele üretimi gerçekleştirirken, önemli noktalardan birisi de ürün tipi olarak görülebilir. Kaygun Metal firması olarak iskele imalatı konusunda da masa tipi, teleskopik, flanşlı veya güvenlikli dış cephe iskelesi gibi birçok farklı ürün çeşidi ile hizmet veriyoruz.

Kullanım Alanına Göre İskele İmalatı

Genellikle firmamız tarafından da iskele imalatı gerçekleştirilirken, öncelikle kullanım alanlarına göre değişen yapılar sunulmaktadır. Kaygun metal firması olarak kullanım alanlarının göz önünde bulundurulması ile birlikte gökdelen, alışveriş merkezi, hastane veya fabrika inşaatlarında kullanılabilecek ya da restorasyon gibi projelerde kullanılabilecek iskeleler sağlıyoruz. Örnek olarak dış cephe iskelesi kaplama işlemleri gibi noktalarda kullanırken, iç alanlarda kullanılabilecek şekilde cup lock iskele sistemleri de tercih edilebilir.