Güvenlik Bariyeri

İnşaat İskelesi Kullanım Alanları

İnşaat İskelesi Kullanım Alanları

İnşaat iskelesi, bir yapı çalışması gerçekleştirilirken neredeyse her projede kullanılması zorunlu olan malzemelerden birisidir. Kimi zaman dış cephe kimi zaman ise iç alanında çalışma gerçekleştirilirken ihtiyaç duyulan bu sistem, günümüzde dayanıklı ve güvenilir metal malzeme ile üretilmektedir. Hatta Kaygun Metal firması olarak farklı kullanım amaçlarına yönelik değişen modelleri ile üretim yaptığımız için iskele kullanım alanları da değişiklik oluşturmaktadır.
iskele firması

İnşaat İskele İmalatı Nasıl Sağlanır?

Aslına bakılırsa, inşaat iskelesi için üretim gerçekleştirirken tekdüze ve standart bir noktadan bahsetmek doğru olmayacaktır. Çünkü inşaat iskele imalatı sağlanması için öncelikle iskelenin hangi alanda kullanım gerektirdiğine bakılmalıdır. Sadece yapı sektöründe değil aslında enerji santrallerinde, rafinerilerde,restorasyon çalışmalarında veya reklamcılık çalışmalarında da iskele kullanılabilir. Hatta bir binanın dış cephesinde boya ya da kaplama yapılırken de iskele ihtiyacı bulunur.
iskele kullanımı

Yine imalat sistemlerine bakıldığında ve bu imalat sistemlerinin ortaya çıkardığı gereklilikler incelendiğinde,inşaat iskele imalatı için alanların ne kadar önemli olduğu görülebilir. Örnek olarak betonarme çalışma alanı içerisinde kalıp döşeme işlemleri gerçekleştirirken kalıp iskelesi adı verilen sistemler kullanılır. Genellikle çelik malzeme ile üretimi gerçekleştirilen ve yüksek taşıma kapasitesine sahip olan bu iskeleler, günümüzde Kaygun Metal sayesinde çok güvenilir bir şekilde elde edilebilir.

İskele Kullanım Alanları Nasıl Şekillenir?

Bahsedildiği üzere temel olarak inşaat iskelesi şeklinde adlandırılsada iskele birçok farklı noktada ihtiyaç duyulan bir sistemdir. Örneğin,Kaygun Metal olarak firmamız tarafından üretilen ürünler incelendiğinde,iskele kullanım alanları çok geniş bir çerçevede görülebilir. Çünkü dış cephe iskelesi için ayrı bir sistem, kalıp altı çalışma için ayrı bir iskele sistemi veya duvar yapımı gibi çalışmalar sırasında ayrı bir iskele sistemi kullanılabilir.