Güvenlik Bariyeri

İnşaatlarda Çelik Konstrüksiyonun Önemi

İnşaatlarda Çelik Konstrüksiyonun Önemi

Ham demire göre karbon ile alaşım gerçekleştirilmiş çelik, çok daha yüksek bir sağlamlık ve çok daha sağlıklı bir kullanım oluşturur. Bu nedenle son yıllarda Kaygun Metal olarak yapı çalışmalarında müşterilerimize çelik konstrüksiyon kalitesi sağlayarak, bu sağlamlık ve sağlıklı kullanımı destekliyoruz. Yani özellikle İstanbul genelinde birçok farklı noktada İstanbul çelik konstrüksiyon sistemleri ile çalışmalar yapılıyor.

İstanbul çelik konstrüksiyon imalatı

Çelik Konstrüksiyon Hangi Avantajlar Sağlar?

Betonarme yapılar ve ahşap yapılar gibi sistemlere göre çelik konstrüksiyon ile inşa edilen yapılar çok daha uygun maliyetli bir sistem oluşturmaktadır. Kaygun Metal olarak firmamız tarafından da gerçekleştirilen bu imalatlarda ön üretim fabrika üzerinde gerçekleştirildikten sonra montaj çalışması yerinde yapılmaktadır. Bu noktada özellikle İstanbul çelik konstrüksiyon imalatı için istenilen yapı özellikleri, boyutları ve kullanım amacı göz önünde bulundurulur.

Çelik çok yüksek bir taşıma kapasitesine sahiptir. Deprem, sel veya hava faktörüne karşı çok dayanıklıdır. Çelik konstrüksiyon esnek yapısı ile birlikte darbelere karşı dayanan, dezenformasyonu çok daha geç bir şekilde ortaya çıkaran çevreci bir yapı sağlar. Sayılabilecek bu gibi birçok farklı neden ve hızlı yapılaşma sonucu elde etmek amacıyla çelik konstrüksiyon birçok alanda tercih edilmektedir.

İstanbul çelik konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon Hangi Noktalarda Kullanılabilir?

Kaygun Metal olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz çelik konstrüksiyon yapılar sayesinde birçok farklı noktada kullanım sağlama imkanı sunuyoruz. Bu bağlamda çelik konstrüksiyon yapılar endüstriyel tesis inşaatı, hangarlar,spor tesisleri, pazar yerleri, atölyeler, şantiye tesisleri veya alışveriş merkezleri gibi birçok noktada kullanmaktadır. Kullanıldığı her noktada inşaat çalışmasının çok daha hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayan çelik konstrüksiyon sayesinde tıpkı betonarme yapılarda olduğu gibi tüm tesisatlar, giriş-çıkış kapıları, havalandırma ve iç mimari çalışmaları aynı nitelikleri ile sağlanabilir.