Güvenlik Bariyeri

Jiletli Tel

Jiletli Tel Sistemleri Çit Nedir Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde insanlar şahsi yatırımlarını korumak veya ticari yatırımlarını korumak için her türlü güvenlik önlemini almayı tercih ederek çit sistemleri ve tel sistemleri gibi uygulamalar yaptırmaktadır. Bu nedenle güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde jiletli tel sistemleri gibi üretimler Kaygun Metal olarak firmamız tarafından da sağlanmaktadır. Bu ürünler,güvenlik bariyeri tarzında caydırıcı bir güvenlik yapısına sahip olarak, genellikle yatırımların korunması gereken alanlarda tercih edilmektedir.
Bolu geçici kenar koruma sistemleri

Jiletli Tel Sistemleri Nedir?

Jiletli tel sistemleri temel olarak panel çit sistemleri kategorisi içerisinde seçilebilecek bir güvenlik önlemi şeklinde tercih edilebilir. Normal koşullarda çit sistemleri belirli bir yüksekliğe sahip olarak, yabancıların ulaşamayacağı bir güvenlik koruması yani bir güvenlik bariyeri oluşturabilir. Ancak jiletli sistemleri ise üst kısmında yer alanbirleşik ve paralel teller üzerinde jilet eklentilerinin bulunması ile üretilen bir güvenlik sistemidir.

Genellikle helezon jiletli tel gibi bir yapıyı oluşturan yani daireler ile ilerleyen jiletli tel sistemleri üretiminde, çok yüksek sağlamlığa sahip paslanmaz galvaniz kaplama teller tercih edilir. Aslında bu sistemler içerisinde geçici kenar koruma oluşturması vazifesi ile birlikte Kaygun Metal olarak düzlemsel, düz hatlı, puntalı veya helezon teller tercih edilebiliyoruz.
Bolu güvenlik bariyeri

Jiletli Tel Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde genellikle jiletli tel sistemleri geçici kenar koruma yapısına sahip olmaları ile birlikte çoğu zaman cezaevleri veya askeri bölgelerin dış kısımlarında görülebilir. Ancak Kaygun Metal olarak gerçekleştirdiğimiz üretim sistemleri sayesinde güvenliğin çok yüksek önem gerektirdiği noktalarda kullanılması için de bu ürünler sunulmaktadır.

Temel standartları ile birlikte koruma işlevi sağlayan bu ürünler;

  • Cezaevleri
  • Askeri bölgeler
  • Polis karakolları
  • Güvenlik alanları
  • Jandarma karakolları
  • İsteğe bağlı olarak konut çevreleri
  • Endüstriyel alan çevreleri gibi birçok noktada kullanılabilir.
  • Hatta elektrik santralleri, barajlar ve girilmesi tehlikeli bölgelerin çevresinde de bu sistemlerin kullanıldığı görülebilir.