Güvenlik Bariyeri

Kar Direği Kullanım Alanları

Kar Direği Kullanım Alanları

Kar direği, standart bir şekilde belirlenmiş boyutları ve kalınlığı ile kar yağışının çok yoğun olduğu bölgelerde otoyol güvenliğinin sağlanması için kullanılan özel bir ürün olarak temin edilmektedir. Bu nedenle Kaygun Metal firması olarak taleplere bağlı hızlı bir şekilde ürettiğimiz ürünler arasında yer almaktadır. Üstelik kar direği imalatı gerçekleştirilirken, istenilen temel standartlar ve ek noktaların hepsi pratik bir şekilde sağlanabilir.
kar direği

Kar Direği Kullanım Noktaları Nelerdir?

Bugün bir güvenlik önlemi olarak görülürken, aynı zamanda özel teşebbüsler tarafından da isteğe bağlı olarak kullanılabilen kar direği, birçok farklı noktada görülebilir. Örnek olarak kar direği uygulama sahaları içerisinde;

  • Kar küreme araçlarının kullandıkları yollar,
  • Karlı yollarda yol kenarları,
  • Yol menfez bölgeleri,
  • Uçurum kenarları,
  • Kar yağışı altındaki köprüler,
  • Kar yağışlı yollarda yüksek rampa alanları,
  • Kar yağma ihtimali bulunan tüm karayolları, otoyollar ve özel yollar bulunmaktadır.

Temel olarak bu ürün genellikle karayollarında resmi kurumlar tarafından kullanılırken, ihtiyaca bağlı olarak ulaşım noktasında karlı hava ile karşılaşılan özel bölgelerde de tercih edilebilir. Ürünün imalatının sağlanması için belirli bir şartname bulunmak ile birlikte bu şartnameye bağlı boyutlar ve renkler sayesinde temin gerçekleştirilebilir. Kaygun Metal olarak mutlak şekilde kar direği imalatı koşullarını göz önünde bulundurarak, Türkiye’nin dört bir tarafına bu ürünü ulaştırmaya devam ediyoruz.

Kar Direği Uygulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kullanım gerçekleştirilecek yol için öncelikle ölçü alınması vasıtasıyla kaç adet kar direği kullanımı gerektiği tespit edilebilir. Sonrasında Kaygun Metal olarak sizin için ürettiğimiz ürünleri temin ederek,kar direği uygulama işlemlerini talimatlara uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Ürünler kullanıma hazır bir şekilde montaj yardımcı elemanları ile sizlere sunduğu için paketinden çıkardıktan sonra zemine çok kısa sürede montaj işlemi sağlayabilirsiniz. Ekipmanlar eksiksiz bir şekilde kullanıldığında, ürünler uzun yıllar sağlamlığını koruyacaktır.