Güvenlik Bariyeri

Kar Direği Nedir

Kar Direği Nedir?

Türkiye, dört bir tarafında farklı iklimlerin yaşandığı ve özellikle bu iklimler içerisinde karlı yani soğuk iklimlerin sık görüldüğü bir ülkedir. Genellikle İç Anadolu ve Doğu Anadolu gibi bölgelerde kış mevsimi boyunca kar yağışı çok yoğun olurken, bu bölgelerde yol güvenliğini sağlamak açısından da kar direği gibi önemli bir ürün kullanılır. Bugün Kaygun Metal firması olarak,kar direği imalatı gerçekleştirerek, hem kurumsal anlamda hem de özel taleplere uygun şekilde ürün sunumu sağlıyoruz.

kar direği imalatı

Kar Direği Nerelerde Kullanılır?

Yol kenarlarında dikme şeklinde kullanılan ve bayrak direği gibi bir isme de sahip olan kar direği, özellikle karayollarında kullanılmaktadır. Özel bir şekilde gerçekleştirilen kar direği imalatı sonrasında kar yağışının çok yoğun olduğu yerlerde kullanılan otoyolların sınırlarını belirlemek açısından bu ürünün kullanılması gerekmektedir. Çünkü kar direği sayesinde kazaların önüne geçmek ve sürücüler için uyarı oluşturmak mümkün hale gelmektedir.

Belirlenen standartlara bağlı olarak bu ürünün 60 milimetre gibi bir çap oluşturması ve 1,5 milimetre kalınlığında sağlam bir boru yapısı göstermesi gerekir. Aslında bu noktalar Kaygun Metal firması olarak tarafımızdan da kar direği yapımı için standart olarak görülmektedir. Bu sayede ürün eğilme, bükülme gibi tehlikeler yaşanmadan, aslında kar yağışının çok yoğun olduğu köprü, menfez, uçurum ve otoyol kenarlarında kullanılabilir.

Kar Direği Yapımı Ayrıntıları Nelerdir?

Kaygun Metal firması olarak standart bir şekilde kullanım ihtiyacı bulunan bu ürünlerde uzun yıllardır nitelikli bir üretim gerçekleştiriyoruz. Aslında kar direği yapımı gerçekleştirilirken dayanıklı demir boru kullanımı tercih edilirken,bu ürünlerde renk açısından ise siyah, turuncu ve beyaz gibi farklı renkler yer alabilir. Yatay veya dikey olarak kullanım sırasında 3 metre gibi bir uzunluğa sahip olabilen bu ürünlerde özel taleplere uygun bir şekilde boyut değişimleri sağlanabilir. Paket halinde montaj için hazır olarak temin edilen bu ürünler çok pratik ve hızlı bir şekilde kullanacakları alanlarda hazır halde zemine bağlanarak kullanılabilir.