Güvenlik Bariyeri

Kayseri Geçici Kenar Koruma

Kayseri Geçici Kenar Koruma

Kayseri geçici kenar koruma sistemleri, bakım ve onarımın yapıldığı veya yeni inşaa edilen tüm yapılarda kullanılan işi ve işçi sağlığını korumaya yönelik bir sistemdir. Çok farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Bazı durumlarda bir proje birden fazla kenar koruma sistemi kullanabilir. Bunun nedeni, binanın hangi aşamasında veya bölümünde çalışıldığına bağlı olarak projenin farklı gereksinimlere sahip olması veya yüksek profilli projeler için ekstra koruma sağlaması olabilir. Sistemler birlikte çalışacak şekilde belirlendiği ve EN13374 ile uyumlu olduğu sürece, bunların tümü iyi bir uygulamadır.

Maalesef çok sık olan şey, operatörlerin kendi geçici kenar koruma sistemlerini oluşturmak için yerinde mevcut olan ekipmanı kullanmalarıdır. Bu, bir tedarikçinin direklerini, bariyerini veya diğerinden bir ağı ve bazen iskele tüplerini de içerebilir. Yeni ekipman için mali bir harcama olmadığı için bu kısa vadede uygun maliyetli görünebilir, ancak uzun vadeli maliyetler çok daha büyük ve sorunlu olabilir. Normal malzemelerin geçici koruma sistemleri gibi korumasını beklemek biraz hayalperestlik olsa da kimi firmalar bu yöntemle tasarruf ettiklerini düşünebilirler. Ancak bu bir kaza esnasında yaşanacak maliyetler geçici kenar koruma hizmetlerine yapılacak yatırımdan kat be kat fazladır.  Bu açıdan bakmak ve tasarruf yapmak yerine doğru bir firma ile çalışarak iyi malzeme ve ekonomik fiyatlarla geçici kenar koruma sistemlerine yatırım yapmak en iyisidir.