Güvenlik Bariyeri

Petrol İstasyonları Çelik İmalatı

Petrol İstasyonları Çelik İmalatı

Hem şehir merkezlerinde hem de şehir dışı alanlarda şehir içi ve transit yolculuk gerçekleştiren araçların yakıt ihtiyaçlarını karşılamak için petrol istasyonları kurulmaktadır. Resmi izinler dahilindeve yönetmeliklere bağlı olarak kurulumu gerçekleştirilen bu istasyonların öncelikli bir şekilde sağlam bir temel ile inşa edilmesi gerekmektedir. Sonrasında istasyonlarının üst noktasında ise petrol istasyonları çelik imalatı açısından da Kaygun Metal olarak sizlere hizmet verebiliyoruz.

kanope imalatı

Petrol İstasyonu Yapımı Nasıl Sağlanır?

Özel teşebbüsler sayesinde kurulumu gerçekleştirilen petrol istasyonları, öncelikle bir firma ile anlaşarak veya tamamen bağımsız bir şekilde petrol alım-satım anlaşmaları ve izinleri sağlar. Resmi prosedürlerin tümü bir yana betonarme zemin yapısı tamamlanmış tüm istasyonlar üzerinde çelik konstrüksiyon vasıtasıyla petrol istasyonu yapımı sağlanabilir. Bu istasyon için de yüksek nitelikli çelik yapılar tercih edilmesi gereklidir.

petrol istasyonu imalatı

Kaygun Metal firması olarak petrol istasyonları çelik imalatı konusunda öncelikle projelendirilmiş bir çalışma sağlıyoruz. Yani kurulum gerçekleştirilecek alanın boyutları, bu alanda yapılacak çalışmalar ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurulduktan sonra bir proje hazırlanıyor. Sonrasında projenin ön gördüğü noktalara göre çelik malzeme üretimleri, renklendirme çalışmaları ve ardından montaj gibi çalışmalar sağlanıyor.

Petrol İstasyonu Yapımı Ayrıntıları Nelerdir?

Bir tesiste petrol istasyonu yapımı gerçekleştirilmesi için birçok ayrıntının göz önüne alınması ve hassas bir çalışma yapılması gereklidir. Çünkü inşaat gerçekleştirilecek bu yapıda riskli ürün satışı yapıldığı için uygun malzeme seçimi sağlanmalı ve birçok ek bölüm inşa edilmelidir. Örneğin temel olarak yapı içerisinde market, lavabo, mescit, çatı, asma tavan ve tesisat gibi birçok ayrıntının kurallara uygun bir şekilde inşa edilmesi önemlidir. Bu açıdan da Kaygun Metal olarak prosedür ve yönetmeliklere uygun bir hizmet vermeye özen gösteriyoruz.