Güvenlik Bariyeri

Polis Bariyeri Kullanım Alanları

Polis Bariyeri Kullanım Alanları

Şehir yaşamında halkın güvenliğini yüksek seviyede sağlayabilmek için güvenlik güçlerinin belirli önlemler alması ve sistemler kullanması gerekmektedir. Bu sistemler arasında polis bariyeri en çok kullanılan ürünlerden biri olarak gösterilebilir. Kaygun Metal olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz bu bariyerler, yüksek dayanıklılığa sahip kaliteli metal ile üretilerek, birçok farklı noktada kullanıma sunulmaktadır.

polis bariyeri

Polis Bariyeri Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Adını güvenlik güçleri tarafından çok sık şekilde kullanılmasından ötürü polis bariyeri olarak alan bu ürün, aslında kamusal alanda farklı kurumlar ve özel teşebbüsler tarafından da kullanılabilir. Örnek olarak özel banka şirketleri tarafından belirli dönemlerde gerçekleştirilecek ödemeler ve işlemler için yoğun çalışma günlerinde düzenli bir nizamiye elde etmek açısından bu bariyerler kullanılabilir.

Bariyer ürünlerinin kullanım alanları arasında temel olarak;

  • Halka açık meydanlar,
  • Konser alanları,
  • Miting meydanları,
  • Etkinlik ve festival alanları,
  • Güvenlik kuruluşlarının girişleri,
  • Caddeler, sokaklar ve otoparklar gibi noktalar bulunmaktadır.

Ancak ülkemizde genellikle toplumsal olaylar ve mitingler gerçekleştirilirken alanın bir çerçeve içerisine alınması, trafiğin kontrol edilmesi ve güvenliğin sağlanması için güvenlik güçleri tarafından ürün kullanımı görülmektedir. Bu nedenle Kaygun Metal firması olarak da polis bariyeri imalatı gerçekleştirirken, güvenlik güçleri için en pratik kullanımı oluşturacak ve en sağlam üretimleri sağlamaya çalışıyoruz.

Polis Bariyeri İmalatı Nasıl Yapılıyor?

Genellikle 1,5 ile 2 metre arasında boyutları bulunan ve elektrostatik toz boya ile boya işlemi gerçekleştirilmiş olan bu bariyerler, uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır. Yan taraflarından birbirlerine kenetlenerek kolay bir şekilde kurumu gerçekleştirilebilecek bu ürünler yükseklik açısından ise istenilen farklı boyutlarda veya standartlar ile temin edilebilir. Kaygun Metal olarak polis bariyeri imalatı gerçekleştirirken çok kaliteli bir malzeme tercih sağlıyor ve iyi bir işçilikleüretim gerçekleştiriyoruz. Bu sayede darbe ve hava koşullarına karşı dayanıklı olan bu sistemler, hem resmi kurumlar hem güvenlik güçleri hem de özel kurumlar tarafından tercih ediliyor.