Güvenlik Bariyeri

Polis Bariyeri Nedir

Polis Bariyeri Nedir?

Genellikle kent meydanlarında veya açık alanlarda halka açık etkinlikler gerçekleştirilirken veya bazen güvenlik önlemleri alınması gerektiğinde polis tarafından metal ile üretilmiş bariyerler kullanılır. Bugün metal üretim sektöründe polis bariyeri olarak adlandırılan bu ürün, aslında sadece güvenlik güçleri tarafından değil birçok farklı işletme tarafından da kullanılmaktadır. Ancak Kaygun Metal firması olarak tarafımızdan da ürün, bu isim üretilerek sunulmaktadır.

polis bariyeri imalatı

Polis Bariyeri Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Günümüzde polis bariyeri ürünleri genellikle açık alanda gerçekleştirilen konser, miting veya etkinliklerde güvenlik güçleri tarafından kullanılmaktadır. Etkinlik gerçekleştirilecek alanın dört taraftan bu bariyerler ile çevrildiği ve giriş-çıkış noktalarının bu bariyerler sayesinde oluşturulduğu görülebilir. Belirli bir yüksekliğe sahip olarak kolaylıkla aşılması mümkün olmayan ve yüksek mukavemet sağlayan bu ürünler güvenlik açısından özellikle personeller için avantajlı görülmektedir.

Kaygun Metal firması olarak polis bariyeri imalatı gerçekleştirirken kullanılacak alanları ve talep gerçekleştiren kurumları göz önüne alıyoruz. Genellikle bu bariyer ürünleri güvenlik güçleri tarafından talep edilirken, kurumlar ve özel şirketler tarafından da talep edilmektedir. Çünkü ürünlerin kullanım alanları arasında halk meydanları, parklar, güvenlik önlemi alınması gereken kurum girişleri, bankalar, karakol girişleri, emniyet müdürlükleri ve spor sahaları gibi birçok nokta yer almaktadır.

Polis Bariyeri İmalatı Nasıl Yapılır?

Her bir ürün birbirinden bağımsız olmak üzere yere sağlam bir şekilde oturacak ayaklar üzerinde üretilen bu bariyerler, birbirlerine geçecek şekilde bir yapı gösterir. Kaygun Metal olarak polis bariyeri imalatı sağlarken, bugün standart üretim modellerini göz önünde bulunduruyoruz. Bu üretim modellerinde genellikle ürünler belirli bir boyuta sahip olmak ile birlikte birbirlerine kolaylıkla montaj edilen ve tam güvenlik oluşturan yapı göstermektedir. Bu sayede birbirlerine eklenen her ürün bir zincir vazifesi görerek, istenilen boyut ve uzunlukta bir duvar oluşmasını sağlamaktadır.