Güvenlik Bariyeri

Şantiyelerde Güvenlik Bariyeri Kullanımı

Güvenlik Bariyeri

Şantiye alanları ve etkinlik alanları gibi noktalarda belirli bir bölgenin çerçeve içerisine alınması ve korunaklı bir hale getirilmesi önemlidir. Özellikle şantiye gibi alanlarda hem işçi güvenliği sağlamak hem de can güvenliği sağlamak için geçici kenar koruma gibi ürünler kullanılır. Bu tip ürünler Kaygun Metal olarak üretim çeşitlerimiz arasında yer alırken, benzer yapısıyla güvenlik bariyeri ürünleri de kullanılmaktadır.

güvenlik bariyeri nedir

Şantiyelerde Güvenlik Bariyeri Kullanımı

Şantiye alanlarında özellikle inşaat alanının çevresini koruyabilmek, katlar arasındaki geçişlerde güvenlik sağlamak ve inşaat kenarlarında güvenlik oluşturmak gibi amaçlar ile güvenlik bariyeri kullanılır. Tıpkı şantiye alanının etrafındaki istinat duvarlarında kullanılan Kaygun Metal güvenceli panel çit sistemleri ile benzer şekilde bu sistemler sayesinde de alan belirlemek için nitelikli bir çerçeve oluşturulur.

Aslında güvenlik bariyerleri tek bir çeşit olmamak ile birlikte sabit direkli güvenlik bariyeri ürünleri farklı boyutlar ile temin edilebilir. Benzer yapısıyla birlikte asansör boşluk bariyeri ve merdiven güvenlik bariyeri gibi ünün sistemleri de yer almaktadır. Bu ürünlerin her biri inşaat alanlarında can güvenliğini koruyabilmek açısından önemlidir.

geçici kenar koruma nedir

Güvenlik Bariyeri Zorunlu Mudur?

Özellikle şantiye alanları düşünüldüğünde yükselen inşaat katları ile birlikte her aşamada can güvenliğini sağlamak bir mecburiyettir. Bu açıdan asansör boşluk bariyeri, merdiven boşluk bariyeri ve güvenlik bariyeri Kaygun Metal tarafından bu vicdani ve yasal zorunluluğu yerine getirmek açısından kullanılmak üzere üretilmektedir.