Güvenlik Bariyeri

Trapez Sac

Trapez Sac Ve OSB Uygulama Çit Nedir Nerelerde Kullanılır?

Gelişen ve büyüyen şehirlerde sürekli bir şekilde gerçekleştirilen inşaat çalışmaları,restorasyon çalışmaları ve bakım çalışmaları gibi noktalarda çalışma alanının dışarıdan izole edilmesi gerekir. Bu izolasyon sırasında da geçici süre kullanım oluşturacak trapez sac ve OSB uygulamalar tercih edilebilir. Aslında bu uygulamalar geçici kenar koruma gibi bir mantığa sahip olarak kullanıldığı için Kaygun Metal firması olarak da üretimlerimizi bu sağlamlığı oluşturacak şekilde gerçekleştiriyoruz.
Çanakkale geçici kenar koruma sistemleri

Trapez Sac Ve OSB Uygulama Çit Nedir?

Trapez sac, bilindiği üzere galvaniz sac veya alüminyum üzerinde boya uygulaması ya da uygulanmaması ile kimi zaman yalıtım kimi zaman kaplama için kullanılan bir üründür. OSB uygulama ise ahşap sıkıştırılmış levhanın aynı sac sisteminde olduğu gibi kaplama ya da yalıtım için kullanılması açısından üretilmiş şeklidir. Yani Kaygun Metal olarak güvenlik bariyeri gibi kullanılabilecek bu sistemlerde, her iki malzemeden birini tercihlere bağlı olarak kullanmayı seçiyoruz.

Trapez sac ve OSB uygulamaları, çoğu zaman restorasyon gibi çalışmalarda veya inşaat çalışmalarında yapım aşamasının gizlenmesi açısından kullanılır. Aynı zamanda günümüzde inşaat yönetmeliği çerçevesinde de kentlerde şekilde yapılan inşaatlarda da çevre kirliliğini önlemek açısından ve güvenlik oluşturmak açısından bu ürünler kullanılmaktadır.
Çanakkale güvenlik bariyeri

Trapez Sac Ve OSB Uygulamalar Nasıl Kullanılır?

Belirtildiği şekilde inşaat alanlarının kapatılması, şantiye alanlarında güvenlik sağlanması,restorasyon gizliliği ve çevre kirliliği önleme gibi birçok farklı alanda trapez sac ve OSB uygulamalarının kullanımı görülmektedir. Kaygun Metal olarak geçici kenar koruma mantığına sahip bu ürünlerde üretim gerçekleştirirken, özellikle trapez sac açısından kutu profiller arasında sac kullanımı gerçekleştirerek, geçici montaj ile yerde kullanılabilecek ürünler sağlıyoruz. Bu ürünlerde istenilen kalınlıkta sac seçimi ve yükseklik seçimi yapılabilir.

OSB uygulamalar konusunda da genellikle suya dayanıklı olmaları ve zemine daha rahat bir şekilde oturmaları açısından vidalarla montaj yapılabilecek profiller kullanılmaktadır. Hatta güvenlik bariyeri vazifesi gören bu ürünleri sunarken, üzerinde reklam brandaları ve tanıtım yapılabilecek estetik görsellik sağlayan uygulamalarda sağlayabiliyoruz.